Среда, 03 Май 2017 06:59

Школярі зі Сквирщини відвідали фестиваль японської культури завдяки сприянню Руслана Сольвара

У Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка розпочався фестиваль японської культури та традицій «Бонсай». Древнє мистецтво вирощування мініатюрних дерев, що прийшло до України зі Сходу, має давні філософські корені й символізує гармонійне співіснування людини та природи.

 

«П`ята, ювілейна презентація колекції рослин у стилі бонсай, вирощених в НБС, є важливою подією у розвитку Національного ботанічного саду. Одним із пріоритетних напрямів нашої діяльності є створення нових експозицій, щоб збільшити кількість відвідувачів», зазначили організатори фестивалю.

 

За сприяння народного депутата України Руслана Сольвара, котрий взяв на себе всі труднощі з організацією поїздки, школярі зі Сквирських сіл отримали змогу відвідати фестиваль та на власні очі побачити п’яту ювілейну презентацію колекції рослин у стилі бонсай. Такі рослини невід’ємний атрибут традиційного японського саду. Цей захід презентує унікальну колекцію, створення якої розпочато співробітниками ботсаду п’ятнадцять років тому на базі колекції тропічних рослин, яка має статус національного надбання України.

 

Акцію також підтримав голова Сквирської райдержадміністрації Василь Галюк.

 

Діти приїхали до столиці з короваєм та привезли більше тисячі власноруч зроблених журавлів символів миру. Також у рамках заходу сквирські школярі разом з представником японського посольства в Україні посадили три кущі калини. Відтепер у саду зростатимуть поряд сакура і калина як символи дружби між двома державами.

 

Зауважимо, що експозиціями японської культури, демонстраціями орігамі і мистецтвом аранжування квітів три групи дітей із Сквирщини милуватимуться протягом трьох днів. А в додаток отримають подарунки від народного депутата Руслана Сольвара.

Медиа

Блоги