Пятница, 22 Май 2020 00:00

"Між Україною і Болгарією немає розбіжностей". Дипломати врегулювали питання розділення Болградського району Одеської області

Бондар: Ми домовилися вирішувати всі актуальні питання в конструктивному дусі

Між Україною та Болгарією немає розбіжностей щодо забезпечення прав болгарської громади на українській території. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ України на сторінці у Facebook.

Об этом сообщает Руспрес

22 травня заступник глави МЗС України Василь Бондар і посол Болгарії Костадін Коджабашев обговорили адміністративно-територіальну реформу України.

"Дипломати завжди знаходять спільну мову. Між Україною і Болгарією немає розбіжностей щодо забезпечення прав болгарської спільноти в Україні. Ми домовилися вирішувати всі актуальні питання в конструктивному дусі", – зазначив Бондар.

У МЗС України запевнили посла Болгарії, що адміністративно-територіальні зміни не вплинуть на рівень забезпечення прав болгарської громади в Одеській області.

Коджабашев наголосив на важливості збереження національної, культурної та мовної ідентичності болгарської громади в Україні.

21 травня МЗС України висловило протест у зв’язку з ухваленням Народними зборами Болгарії декларації про вплив адміністративно-територіальної реформи в Україні на права і цілісність болгарської меншини.

20 травня болгарський парламент ухвалив декларацію, в якій закликав уряд вжити заходів щодо недопущення розділення Болградського району Одеської області в межах адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Болградський район із населенням приблизно 67 тис. осіб є місцем компактного проживання болгар. У пресі з’явилася інформація, що в межах децентралізації в його межах можуть створити п’ять об’єднаних територіальних громад.

Реформа децентралізації в Україні триває із 2014 року. Процес створення нових адміністративно-територіальних одиниць – об’єднаних територіальних громад – стартував 2015-го.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-mizh-ukrajinoju-i-bolgarijeju-nemaje-rozbizhnostej-diplomati-vreguljuvali-pitannja-podilu-bolgradskogo-rajonu-odeskoji-oblasti-1501112.html”

Блоги