Пятница, 22 Май 2020 00:00

З Вінниці автобуси виїжджають майже пусті


Від сьогодні, 22 травня, Кабмін дозволив поновити міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом, але з дотриманням карантинних вимог. У Вінницькій області більшість перевізників виїхали на рейси, проте на Центральному автовокзалі Вінниці автобуси та маршрутки курсують лише до Ямпільського, Бершадського, Крижопільського, Теплицького районів та міста Калинівка. Про це кореспондентці Vlasno.info розповіла адміністрація Центрального автовокзалу Вінниці.

Об этом сообщает FIB

Двері вінницького Центрального автовокзалу відкриті для всіх пасажирів. При вході висять повідомлення про необхідність дотримання заходів безпеки, на підлозі – червоні смужки, які вказують. де потрібно стояти пасажирам. Усі лавки зсунуті одна до одної та обмотані червоно-білою стрічкою, щоб ніхто не сідав. Жодна з чотирьох кас не працює. Квитки продають у довідковому бюро, де й інформують про рейси, які наразі працюють.

"Нам вчора о 22.00 повідомили, що маємо вийти на роботу. Ми вийшли, а пасажирів немає. Сьогодні їхав пустий і зараз буду їхати так само, поки що наші рейси не знімають. Думаю, що люди не знають, що автобуси вже їздять. Для нас це велика проблема", – розповів водій маршрутки "Теплик-Вінниця".

avtovokzal-vinnitsia-12 1

На вокзалі майже безлюдно. Пасажирів – одиниці. Вінничанка Юлія Степанівна прийшла на вокзал, щоб їхати у Пиків, проте не знайшла свого автобусу. Каже, що піде назад додому.

"Може, з понеділка вже будуть усі автобуси. Раніше мене зять возив у село, а зараз думала автобусом, тому що зять проживає в іншому місті і йому не зручно. Мені не страшно їхати, адже я в масці", – додає пенсіонерка.

avtovokzal-vinnitsia-2 1
avtovokzal-vinnitsia-10 1
avtovokzal-vinnitsia-13 1
avtovokzal-vinnitsia-4 1
avtovokzal-vinnitsia-1 1

Чергова по довідковому бюро Олена Володимирівна розповіла, що сьогодні автовокзали тільки почали працювати й тому не всі пасажири знають про їх роботу.

"Сьогодні найчастіше беруть квитки у Ямпільський район, а також в найближчі міста районного значення. Часто питають про поїздки у Київ, Тернопіль, Одесу, проте ці рейси будуть доступними з першого червня. Пасажирів поки що мало, можливо, не знають, що вже їдуть автобуси. Хоч мало автобусів, але є чим доїхати в будь-який район, щоправда, можна прочекати кілька годин", – додає пані Олена. За її словами, таке очікування пов’язане з тим, що рейс можуть відмінити.

avtovokzal-vinnitsia-16 1

Перевізники з інших районів не виїхали: чекають рішення своїх місцевих і районних адміністрацій. З тих районів, де хворих на коронавірус багато – не виїжджають.

"Сподіваємося, що поступово автовокзал увійде у звичний режим роботи. Вранці заміряємо температуру нашим працівникам, кожні три години видаємо їм маски, дехто має свої, кілька разів на день миємо приміщення, для пасажирів закупили антисептики. На пероні вокзалу чергує контролер, який перевіряє, чи дотримуються пасажири вимог МОЗ", – каже заступниця начальника Центрального Автовокзалу Алла Григоренко. – Вимоги про які вона каже, зокрема стосуються використання маски, дотримання дистанції, дезінфекції рук.

avtovokzal-vinnitsia-15 1

Ціна на квитки не змінилася. Як зауважила чергова по довідковому бюро Олена Володимирівна, підійматися вартість квитка у зв’язку із карантином поки не буде.

На відміну від Центрального, на Східному та Західному автовокзалах запрацювали усі автобусні рейси, крім міжобласних. Якщо пасажирів не буде, то адміністрація Східного автовокзалу буде скасовувати рейси, адже їм не буде чим платити перевізникам. Інші ж автовокзали Вінниці не планують цього робити.

"Проблема не в транспорті, а в пасажирах. Автобуси є, а люди ще не проінформовані. Ми повідомили на сайті, що працюємо і там вказали телефони, будь-хто може дізнатися, коли буде їхати певний транспорт. У соцмережах писали. Зараз пасажиропотік найбільший на Хмільник, Літин, Шаргород, Могилів-Подільський. В нас часто люди на Жмеринку їздили, а сьогодні зранку лише кілька їхало. Зараз практично пустий автовокзал", – інформує диспетчерка Східного автовокзалу.

avtovokzal-vinnitsia-3 1
avtovokzal-vinnitsia-6 1
avtovokzal-vinnitsia-7 1
avtovokzal-vinnitsia-8 1

Фото: Наталя Притуляк


Джерело статті: “http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/36732-z-vinnytsi-avtobusy-vyizhdzhaiut-maizh”

Блоги