У Херсоні рівень води піднявся приблизно на 5 метрів – ДСНС

Затоплення в Херсоні після руйнування Каховської ГЕС, 6 червня 2023 року

У Херсоні рівень води піднявся приблизно на 5 метрів, повідомив речник Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий.

«Станом на ранок спостерігалося підвищення рівня води з моменту аварії приблизно на 5 метрів на посту Херсон. У Нікополі у нас зниження води до 2,2 метра», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, наразі інформації про загибель людей внаслідок підтоплення немає.

У Херсонській обласній військовий адміністрації раніше повідомили про можливе збільшення рівня води ще на метр протягом наступних 20 годин. Водночас, за даними влади, інтенсивність підтоплення зменшується.

Як повідомив Радіо Свобода генеральний директор держкомпанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота, пік розливу води з Каховського водосховища через руйнування дамби Каховської ГЕС буде вранці 7 червня, на третій-четвертий день вода почне спадати.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС. Руйнування цієї гідроспоруди, кажуть фахівці, наразило на ризик велику кількість цивільного населення і створило загрозу для системи охолодження реакторів Запорізької АЕС.

Території, які можуть бути затоплені внаслідок підриву Каховської ГЕС