Четверг, 24 Июнь 2021 00:00

Санкції проти Фірташа, Фукса та десятків банків РФ: Зеленський ввів у дію рішення Радбезу

Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки й оборони про санкції проти десятків банків Росії. Про це повідомляє з посиланням на сайт президента.

Zelenskii
Фото: знімок екрану

"Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", — йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, Зеленський підтримав внесені Національним банком пропозиції щодо санкцій проти російських банків та фізичних осіб — зокрема проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа і російсько-українського бізнесмена Павла Фукса. Уряд і Служба безпеки мають забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності цих санкцій, а МЗС — поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Зазначається, що контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО Олексія Данілова. Указ набирає чинності з дня його оприлюдниння, тобто з 24 червня.

Раніше Зеленський повідомив, що РНБО запровадила санкції проти Фірташа, Фукса, а також російських посадовців Сергія Чемезова, який очолює корпорацію "Ростех", і голови ради директорів корпорації "ВСМПО-АВИСМА" Максима Шелкова.

"За пропозицією Служби безпеки України ухвалено рішення про застосування санкцій щодо Фірташа Д. В., Фукса П. Я., Чемезова С. В., Шелкова М. Є.", – написав він.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський назвав головні результати засідання Ради національної безпеки й оборони. Зокрема, він виокремив ухвалення Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України та санкцій проти олігархів і "кримінальних авторитетів".
  • Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов під час брифінгу за результатами засідання Ради 18 червня повідомив про запровадження санкцій проти чотирьох юридичних і шести фізичних осіб, пов’язаних зі спецслужбами Російської Федерації.
  • РНБО наклала санкції на розробників комп’ютерного вірусу NotPetya.
  • Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заперечив слова керівниці Центру протидії дезінформації Поліни Лисенко щодо суттєвих проблем у роботі Центру.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, ВООЗ перевірила завод з виробництва вакцини Sputnik V: виявили проблеми.

Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/sankcziyi-proty-firtasha-fuksa-ta-desyatkiv-bankiv-rf-zelenskyj-vviv-u-diyu-rishennya-radbezu/”

Блоги